J.E.N. Components je firma působící v oblasti komponentů pro výrobu nábytku. Z původního sortimentu narážecích hran a konstrukčních plastových profilů se nabídka rozšířila o různé typy systémů otevírání, exklusivní úchytky, žaluziové systémy, závěsy, výsuvy a zejména hliníkové profily a jejich zpracování na polotovary a hotové výrobky.

O společnosti


Společnost J.E.N. Components je rodinná firma s pevnými kořeny v oboru řemeslného zpracování dřeva.

Oborová tradice rodiny sahá až do roku 1862. Tehdy se narodil pradědeček Josef, který se vyučil v oboru kolář. V tomto oboru dal vyučit i svých pět synů. Mezi nimi byl dědeček Bedřich, který dal následně vyučit v kolářství a truhlářství i svého syna Jiřího (ten si doplnil své vzdělání o maturitu na střední nábytkářské škole). Zájem o dřevo jako konstrukční materiál předal otec Jiří svému synovi (tedy pravnukovi Josefa) Jiřímu. Ten vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze a studium zakončil na VŠLD ve Zvolenu.

Na českém a slovenském trhu působí firma od roku 1994, kdy byla registrována pod názvem UNISTIL BOHEMIA s.r.o.. V této době byla výhradním distributorem firmy Stillemans - výrobce nábytkových hran, hran na průběžné olepování a speciálních profilů se širokou škálou povrchových úprav. Postupem času, s rožšiřováním okruhu zákazníků, přibývalo požadavků na rozšíření sortimentu. A tak firma získala zastoupení dalších výrobních firem.

V současní době nabízí ucelený sortiment nábytkového kování od špičkových evropských výrobců, kteří firmě poskytují pevné zázemí v oblasti technického vývoje, designu, kvality a servisu.

V roce 2014, v době 20. výročí založení společnosti, se majitelé rozhodli změnit jméno firmy z UNISTIL BOHEMIA s.r.o. na J.E.N. Components s.r.o. a přihlásit se k rodinné tradici v oboru. Název J.E.N. představuje jména Jiří a Elena Novákovi.

Moto firmy:
"Naším cílem je spokojený zákazník, cestou k cíli kvalita, špičkové materiály, servis a design".

×